Skip to main content

Словник надзвичайних ситуацій

Безпека території

Стан захищеності території, життя і здоров'я населення, яке проживає на ній в умовах можливих зовнішніх і внутрішніх загроз. Досягається комплексом правових, організаційних, технологічних, інженерно-технічних та інших заходів в залежності від можливих конкретних загроз. EdwART. Словник термінів МНС 2010
Кирилов
Кирилов
Геннадій Миколайович (рід. В 1953) генерал-полковник (1998), на військовій службі з 1970, закінчив Московське військове училище ГО СРСР (1973), Військову академію ім. М. В. Фрунзе (1982). Проходив службу на посадах: командир взводу, командир роти окремого механізованого полку (1973-77); начальник штабу - заступник командира механізованого батальйону окремого механізованого полку (1977-79); начальник штабу - заст.
Кисельов
Кисельов
Яків Степанович (рід. В 1930) полковник внутрішньої служби (1980), доктор технічних наук (1984), професор (1987) , заслужений діяч науки РФ (1997). Закінчив Свердловське пожежно-технічне училище (1951, нині - Єкатеринбурзький філія Академії ДПС) і заочно - Ленінградський державний педагогічний інститут (1959).
Клас робіт на радіаційно небезпечних об'єктах
Клас робіт на радіаційно небезпечних об'єктах
Характеристика робіт з відкритими джерелами іонізуючого випромінювання за ступенем потенційної небезпеки для персоналу, що визначає вимоги щодо радіаційної безпеки в залежності від радіотоксичності і активності нуклідів. EdwART. Словник термінів МНС 2010
Кислотні опади
Кислотні опади
Атмосферні опади у вигляді дощу або снігу, підкислені (величина водневого показника рН EdwART. Словник термінів МНС 2010
Класифікація лісових пожеж
Класифікація лісових пожеж
По типам лісові пожежі, подібні по об'єкту горіння і характером їх поширення, поділяються на: лісова пожежа, що поширюється по лісовій площі; валежной пожежа - низова пожежа, при якому основним горючим матеріалом є деревина, розташована на поверхні грунту; верхова пожежа - лісова пожежа, що охоплює полог лісу; ландшафтний пожежа, що охоплює різні компоненти географічного ландшафту; низова пожежа - лісова пожежа, що поширюється по нижніх ярусах лісової рослинності, лісовій підстилці, опаду; повал
Аптечка індивідуальна
Аптечка індивідуальна
Набір засобів для медичної самодопомоги або надання першої медичної допомоги ураженим (хворим). Включає засоби для знезараження потрапили в організм отрут (антидоти), протибольові (знеболюючі), протирадіаційні (радіопротектори) препарати, а також антибіотики широкого спектру дії. EdwART. Словник термінів МНС 2010
Клименко
Клименко
Володимир Миколайович (рід. в 1952) кандидат технічних наук. Закінчив Московський фізико-технічний інститут (1976). Працював молодшим і старшим науковим співробітником (1976-88); начальником лабораторії (1988-91); головою постійної комісії Мособлсовета (1991); зам. голови, першим заступником голови Мособлсовета (1991-93); головою Мособлсовета (1993); зам.
Клімат соціально-психологічний
Клімат соціально-психологічний
Якісна сторона міжособистісних відносин, що виявляється у вигляді сукупності психологічних умов, що сприяють або перешкоджають продуктивній спільній діяльності і всебічному розвитку особистості в групі. Синоніми поняття К. с. - п. - морально-психологічний клімат, психологічний клімат, психологічна атмосфера колективу.
Кліматичне зброю
Кліматичне зброю
См. Зброя кліматичне. EdwART. Словник термінів МНС 2010
Метеорологічне зброю
Метеорологічне зброю
Див. Кліматичне зброю EdwART. Словник термінів МНС 2010
Колективні засоби захисту
Колективні засоби захисту
См. Засоби захисту колективні EdwART. Словник термінів МНС 2010
Команда аварійно-відновлювальна
Команда аварійно-відновлювальна
Штатний або позаштатне формування, призначене для усунення аварій, що виникають при стихійних лихах або штучно викликаних руйнування. Створюються на об'єктах ряду міністерств і відомств РФ. Зазвичай включають 5 - 7 груп, чисельністю - 30 - 50 чол. Осн. завдання: локалізація аварій, боротьба з їх наслідками, порятунок людей.
Колапс
Колапс
В медицині гостро розвивається судинна недостатність в організмі людини, що характеризується падінням судинного тонусу і зменшенням маси циркулюючої крові; проявляється різким зниженням артеріального і венозного тиску, ознаками гіпоксії головного мозку і пригнічення життєво важливих функцій організму.
Командно-штабне навчання
Командно-штабне навчання
См. Вчення командно-штабне. EdwART. Словник термінів МНС 2010
Кожбахтеев
Кожбахтеев
Віктор Михайлович (рід. В 1931) генерал-полковник (1985). Закінчив танкове училище (1951), Військову академію БТВ (1961), Вищі академічні курси при ВАГШ (1984). Службу проходив в наступних основних посадах: з 1951 - командир взводу танкового полку, з 1956 - командир розвідки танкового полку, з 1961 - командир батальйону важкого танкового полку (ГСВГ), з 1963 - заст.
Команда пошуково-рятувальна
Команда пошуково-рятувальна
Штатний або спеціально сформований підрозділ в силових структурах РФ, призначене для виявлення (пошуку) екіпажів пошкоджених (аварійних) літальних апаратів, підводних човнів, надводних суден (кораблів), спускаються космічних. кораблів і надання їм допомоги або евакуації. До 1979 називалися аварійно-рятувальними групами EdwART.
Арсенал
Арсенал
Підприємство по виготовленню, прийому, ремонту, складання, обліку, зберігання і видачі військам зброї і боєприпасів. З'явилися в xVI в. До кінця XIX ст. займалися переважно виробництвом зброї та боєприпасів для армії і флоту (напр., в Росії - Московський, Петербурзький А. і ін.). Більшість сучасних А.
Командний пункт
Командний пункт
См. Пункт командний EdwART. Словник термінів МНС 2010
Класифікація небезпечних хімічних речовин
Класифікація небезпечних хімічних речовин
Розподіл речовин по окремо обраному ознакою, наприклад, за ступенем їх небезпеки, токсичності, фізико-хімічними властивостями і т. д. за ступенем небезпеки хімічні речовини подразлеляют на: надзвичайно небезпечні речовини (1 клас), у яких середня смертельна доза при введенні в елудок - менше 15 мг / кг, середня смертельна концентрація в повітрі - менше 500 мг / куб.
Комбінований вплив хімічних речовин
Комбінований вплив хімічних речовин
Вплив на організм двох або більше речовин при одному шляху надходження, наприклад, інгаляційному. При цьому може спостерігатися адитивний ефект (сумація), більш ніж адитивний (потенціювання), менш ніж адитивний (антагонізм). EdwART. Словник термінів МНС 2010