Skip to main content

АТОМНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ

АТОМНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ
(АЕС) - електростанції, що виробляють енергію за рахунок ядерного палива (керованої термоядерної реакції). Найважливіша частина ядерного реактора - паливні елементи - являє собою касету стрижнів, що містять діоксид урану, укладений в оболонку з міцного сплаву високоякісної сталі з цирконієм. Термін їх служби близько трьох років, після чого стрижні стають найнебезпечнішою фракцією радіоактивних відходів високої активності. Можлива їх переробка при замкнутому ядерному паливному циклі або захоронення (відкритий паливний цикл).
Існує кілька типів АЕС, на яких використовуються різні типи реакторів (установок, в яких виходить тепло від термоядерних реакцій), водяні реактори, реактори-розмножувачі на швидких нейтронах, високотемпературні реактори, водно-графітові реактори великої потужності (переважаючий тип реакторів в країнах колишнього СРСР). АЕС впливають на навколишнє середовище не тільки в результаті радіоактивного забруднення, особливо при аваріях, але і як сильний фактор теплового забруднення. Використання теплових відходів АЕС утруднено їх віддаленістю від великих поселень і високою потужністю.
На АЕС накопичуються радіоактивні відходи. Існують суворі екологічні нормативи гранично допустимих радіаційних навантажень на працівників АЕС.

Екологічний словник, 2001.

Атомні електростанції
електростанції, що виробляють енергію за рахунок "спалювання" ядерного палива (керованої термоядерної реакції). Найважливіша частина ядерного реактора - паливні елементи - являє собою касету стрижнів, що містять діоксид урану, укладений в оболонку з міцного сплаву високоякісної сталі з цирконієм. Термін їх служби близько трьох років, після чого стрижні стають найнебезпечнішою фракцією радіоактивних відходів високої активності. Можлива їх переробка при замкнутому ядерному паливному циклі або захоронення (відкритий паливний цикл). Існує кілька типів АЕС, на яких використовуються різні типи реакторів (установок, в яких виходить тепло від термоядерних реакцій), водяні реактори, реактори-розмножувачі на швидких нейтронах, високотемпературні реактори, водно-графітові реактори великої потужності (переважаючий тип реакторів в країнах колишнього СРСР ). АЕС впливають на навколишнє середовище не тільки в результаті радіоактивного забруднення, особливо при аваріях, але і як сильний фактор теплового забруднення. Використання теплових відходів АЕС утруднено їх віддаленістю від великих поселень і високою потужністю. На АЕС накопичуються радіоактивні відходи. Існують суворі екологічні нормативи гранично допустимих радіаційних навантажень на працівників АЕС.

EdwART. Словник екологічних термінів і визначень 2010


.