Skip to main content

Інфляційну спіраль

інфляційну спіраль
(inflationary spiral) Тенденція, коли ціни і заробітна плата в свою чергу реагують на підвищення в інших місцях в період інфляції витрат. Під час цього процесу ціни ростуть в результаті зростання витрат через підвищення заробітної плати і цін на паливо або сировинні матеріали, в той час як заробітна плата зростає через підвищення вартості життя. Якщо зростання витрат частково погашається, то спіраль буде поступово загасати; якщо ніхто не піклується про погашення зростання витрат, то інфляційна спіраль, раз почавшись, може тривати нескінченно.

Економіка. Тлумачний словник. - М.: "ИНФРА-М", Видавництво "Всесвіт". Дж. Блек. Загальна редакція: д. Е. н. Осадча І. М.. 2000.

інфляційну спіраль
взаімоподстегівающіе один одного зростання заробітної плати і зростання цін. У зв'язку із зростанням цін працівники вимагають підвищення заробітної плати, доходів, але зростання доходів збільшує грошову масу, що веде до подальшого зростання цін.

Райзберг Б. А., Лозівський Л. Ш., Стародубцева Е. Б.. Сучасний економічний словник. - 2-е вид. , Испр. М.: ИНФРА-М. 479 с. . 1999.


Економічний словник. 2000.