Skip to main content

Гент

ГентГан (флам. Gent, франц. Gand), місто в Бельгії, порт на р. Шельда і каналі Гент - Остенде, адміністративний центр провінції Східна Фландрія. 222 тис. Жителів (1995). Транспортний вузол (вантажообіг порту понад 25 млн. т в рік). Старовинний (з XI ст.) центр текстильної промисловості та виробництва мережив. Машинобудування, хімічна та нафтохімічна, меблева, харчова промисловість. Квітникарство. Університет. Музей образотворчих мистецтв , археологічний музей, Лапідаріум і ін. Згадується з VII ст. Романський замок графів фландрский (1180-1200), готичний собор святого Бавона (XIII-XVI ст., З "Гентським вівтарем" братів ван Ейк), міська вежа (XII-XIV ст.). * * * ГЕНТГЕНТ (Ган) (флам. Gent, франц . Gand, кельт. Ganda), місто і порт на р. Шельда ( см. Шельду), при впадінні в неї р. Лейе ( см. ЛИС (річка)), і каналі Гент-Остенде в Бельгії ( см. БЕЛЬГІЯ), адміністративний центр провінції Східна Фландрія. Населення 229, 4 тис осіб (2004).

Великий транспортний вузол. Морський порт (вантажообіг 24 млн т в рік). Старовинний центр текстильної промисловості та виробництва мережив. Машинобудування, хімічна та нафтохімічна, меблева, харчова промисловість. Квітникарство. Гентський університет (заснований в 1817, 24 тис учнів). Музей образотворчих мистецтв, Археологічний музей, Лапідаріум, Музей промислових і декоративних мистецтв.

На місці Гента в давнину існували, згідно з археологічними даними, кельтські і римські поселення.Назва міста походить від кельтського слова "Ганді", що означає "злиття річок", "гирло". У 4-5 вв. кельти і римляни були витіснені німецькими племенами. Перша згадка відноситься до сер. 7 ст. , До цього часу місіонерами Св. Амандом Маастрихтським і його учнем св. Бавона (святий покровитель Гента), були засновані два абатства, що мали величезне значення в подальшому, Св. Петра і Св. Бавона. Близько 800 за указом Людовика Благочестивого настоятелем обох аббатств був призначений Ейнгард. Багаті заливні луки сприяли розведенню овець, Гент довгий час був європейським центром з виробництва вовняних тканин і одягу. У 13 ст. населення Гента становило, за оцінками істориків, близько 65 тис чоловік, місто посідав друге місце по населенню після Парижа у всій Західній Європі (за винятком Італії). В епоху промислового перевороту став одним з найперших індустріальних міст в Європі. Шерсть для текстильної промисловості міста завозилася з інших країн, перш за все з Англії.

Історична і культурна столиця Фландрії

Місто зберіг середньовічне планування, центр міста оголошений музеєм і є найбільшою в Європі зоною, де заборонено автомобільний рух. Основною визначною пам'яткою міста є Графський замок (Gravensteen), резиденція Фландрских графів. Заснований в 9 ст. для захисту від вікінгів, замок був значно перебудований і розширений в 1180-1200, невеликі зміни були зроблені в 14 в. Відреставрований в 1894-1914 рр. Овальний в плані, з масивною стіною і воротами, замок є найстарішим в Європі серед замків цього типу. Собор Св. Бавона (заснований в 942, перебудований в романському стилі в 1038, сучасне готична будівля була побудована в 1228-1569) відомий знаменитим "Гентським вівтарем", створеним братами Губертом і Яном ван Ейками, в соборі також знаходиться картина Рубенса "Святий Бавона входить в Гентський монастир ".Серед інших визначних пам'яток - Міська вежа (1183-1339, висота 118 м, в середні віки - найвища в Європі), міська ратуша (1518-1535), Палац юстиції (1836-46), Бібліотека Університету (1935-40, архітектор Х . ван де Велде).

Енциклопедичний словник. 2009.