Skip to main content

ЕМБАРГО

ЕМБАРГО
(embargo) 1. Повний або відноситься до окремих товарів заборона на торгівлю з будь-якою країною. Повне ембарго є формою економічних санкцій в разі несхвалення, політики наприклад, апартеїду в ПАР; ембарго на торгівлю конкретними товарами зазвичай вводиться з військових міркувань, для того щоб запобігти їх поширення, як, наприклад, це було під час ірано-іракської війни в 1980-х рр. 2. Заборона на оприлюднення або цитування деяких публікацій до закінчення певного терміну. Таке ембарго вводиться, щоб уникнути дипломатичних скандалів і виключити можливості для укладення угод на основі "внутрішньої" інформації, яка може бути синхронно поширена по декількох каналах.

Економіка. Тлумачний словник. - М.: "ИНФРА-М", Видавництво "Всесвіт". Дж. Блек. Загальна редакція: д. Е. н. Осадча І. М.. 2000.

ЕМБАРГО
(від ісп. Embargo - накладення арешту, заборона) 1) державне заборона на ввезення або вивезення з країни певного виду товарів, цінностей, золота, цінних паперів , валюти; 2) блокування торгівлі з певними країнами за рішенням Організації Об'єднаних Націй в якості репресивної заходи по відношенню до даної країні за порушення Статуту ООН або інші непристойні дії.

Райзберг Б. А., Лозівський Л. Ш., Стародубцева Е. Б.. Сучасний економічний словник.- 2-е вид. , Испр. М.: ИНФРА-М. 479 с. . 1999.


Економічний словник. 2000.