Skip to main content

ЦИКЛІЧНА БЕЗРОБІТТЯ

ЦИКЛІЧНА БЕЗРОБІТТЯ
(cyclical unemployment) Безробіття в період економічного спаду як однієї із стадій циклу ділової активності, яка, за припущенням, повинна зникнути в період чергового економічного підйому. У зв'язку з безперервно відбуваються змінами в технології виробництва і смаки споживачів в період конкретного економічного спаду дуже важко визначити, яка частка приросту безробіття обумовлена ​​циклічними факторами і може бути усунена відповідно до кейнсіанської теорії на основі відновлення сукупного ефективного попиту, а яка частка приросту обумовлена ​​структурними факторами, т. е. нециклічного спадом в галузях, де ці особи раніше працювали, і, отже, усунена тільки в результаті появи нових робочих місць в інших галузях. Через наявність тимчасового лага між наймом на роботу і звільненням цикли зайнятості зазвичай дещо відстають від торгово-промислових циклів.

Економіка. Тлумачний словник. - М.: "ИНФРА-М", Видавництво "Всесвіт". Дж. Блек. Загальна редакція: д. Е. н. Осадча І. М.. 2000.

ЦИКЛІЧНА БЕЗРОБІТТЯ
безробіття, обумовлена ​​циклічними спадами виробництва.

Райзберг Б. А., Лозівський Л. Ш., Стародубцева Е. Б.. Сучасний економічний словник. - 2-е вид. , Испр.М.: ИНФРА-М. 479 с. . 1999.


Економічний словник. 2000.