Skip to main content

БОЙКОТ

БОЙКОТ
(boycott) Відмова здійснювати торгові операції з зазнали бойкоту людиною, компанією або країною. Слово "бойкот" походить від прізвища жив в XIX в. ірландського агента з продажу земельних ділянок, який був вельми непопулярний серед орендарів землі. Бойкот може означати відмову від придбання у деяких певних осіб (компаній, країн) товарів і послуг або відмова від продажу нею товарів і послуг. Під вторинним бойкотом розуміють бойкот, що поширився на тих, хто не приєднався до первинного бойкоту. Хоча дуже важко встановити повний бойкот, оскільки зазвичай є можливість здійснювати торгові операції таємно або за участю третьої сторони, цей захід веде до затримок, додаткових витрат і незручності в торгівлі. Таким чином, бойкот є ефективною формою тиску на приватних осіб, фірми і країни, поведінка або погляди яких викликають загальний осуд.

Економіка. Тлумачний словник. - М.: "ИНФРА-М", Видавництво "Всесвіт". Дж. Блек. Загальна редакція: д. Е. н. Осадча І. М.. 2000.

БОЙКОТ
( англ. boycott) метод економічної боротьби, що полягає в повному або частковому припиненні торгових та інших економічних відносин, відмову від закупівлі певних товарів.

Райзберг Б. А., Лозівський Л. Ш., Стародубцева Е. Б.. Сучасний економічний словник. - 2-е вид. , Испр. М.: ИНФРА-М. 479 с. . 1999.


Економічний словник. 2000.