Skip to main content

АЕРОЗОЛЬ

Аерозоль
(від грец. Аеr - повітря і німий. Sol - розчин) - система газу зі зваженими в ньому твердими і рідкими частками. Природними аерозолями є туман, повітря, насичене пилком рослин, запорошене повітря. Дуже шкідливі технічні аерозолі - з радіоактивними речовинами, потім Кремнеземні, свинцева, хромова пил і ін.

Екологічний словник. - Алма-Ата: "Наука". Б. А. Биков. 1983.

АЕРОЗОЛЬ
газоподібне середовище зі зваженими в ній твердвмі або рідкими частками. До аерозолів відносяться дими, тумани. А. є найнебезпечнішими елементами хімічного забруднення атмосфери. Зазвичай розміри частинок А. лежать в межах 0, 001-1000 мкм. Найбільш небезпечними для легенів людини є частки від 0, 5 до 5 мкм, більші затримуються в порожнині носа, а більш дрібні в дихальних шляхах не осідають і видихаються. Серед А. розрізняють пилу (тверді частки, зважені в газоподібному середовищі), дими (продукти конденсації газу) і тумани (рідкі частинки в повітрі). В даний час в атмосфері зважено не менше 20 млн т. Частинок, з яких приблизно 3/4 - викиди промислових підприємств. Природним джерелом А. служать вулкани, гейзери, що руйнуються гірські породи, пилові бурі, грунтова ерозія і пожежі.

Екологічний словник, 2001.

Аерозоль
зважені в газоподібному середовищі рідкі або тверді частинки. А.є найнебезпечнішими елементами хімічного забруднення атмосфери. Зазвичай розміри частинок А. лежать в межах 0, 001-1000 мкм. Найбільш небезпечними для легенів людини є частки від 0, 5 до 5 мкм, більші затримуються в порожнині носа, а більш дрібні в дихальних шляхах не осідають і видихаються. Серед А. розрізняють пилу (тверді частки, зважені в газоподібному середовищі), дими (продукти конденсації газу) і тумани (рідкі частинки в повітрі). В даний час в атмосфері зважено не менше 20 млн т частинок, з яких приблизно 3/4 - викиди промислових підприємств (див. Смог). Природним джерелом А. служать вулкани, гейзери, що руйнуються гірські породи, пилові бурі, грунтова ерозія і пожежі.

EdwART. Словник екологічних термінів і визначень 2010


.