Skip to main content

Ацидофілія

ацидофілія
[від лат. acidus - кислий і ... філ (и) ], тваринні організми, які віддають перевагу кисле середовище (воду, грунт). Деякі жгутикові і коловертки в масі розвиваються в сфагнових болотах при рН води до 3, 8 і не зустрічаються в нейтральних і лужних водах. Ацидофільні рослини зустрічаються в середовищах, бідних карбонатами. Див. Також Стеноіонние види, Ацідофіти . Пор. Алкалофіли .

Екологічний енциклопедичний словник. - Кишинів: Головна редакція Молдавської радянської енциклопедії. І. І. Дедю. 1989.

ацидофілія
(від лат. Acidus - кислий і грец. Phileo - люблю) - тварини, що живуть в біоценозах з кислою реакцією води (напр., Личинки комах роду Tanytarsus) або ґрунтових розчинів ( деякі види "сфагнофільних" малощетінкових черв'яків). Пор. ацідофіти.

Екологічний словник. - Алма-Ата: "Наука". Б. А. Биков. 1983.

ацидофілія
(А.) - рослини кислих грунтів. Типовими А., що мешкають на найбільш кислих субстратах (рН 3, 5-4, 5), є рослини сфагнових боліт: журавлина, багно, сфагнові мохи. На сильно кислих ґрунтах ростуть і вереск, Білоус, щучка звивиста, щавелек малий. На среднекіслих і слабокислих грунтах (рН 4, 5-6, 5) мешкають мітлиця собача, щучка дерністий, погремок великий. А. можуть використовуватися як індикатори кислих грунтів, що має практичне застосування. Наприклад, поява в луговому травостое великої кількості А.свідчить про небажаному напрямку зміни грунтів і почався виродження луки і, отже, про необхідність вапнування ґрунтів.

Екологічний словник, 2001.

ацидофілія
рослини кислих грунтів. Типовими А., що мешкають на найбільш кислих субстратах (рН 3, 5-4, 5), є рослини сфагнових боліт: журавлина, багно, сфагнові мохи. На сильно кислих ґрунтах ростуть і вереск, Білоус, щучка звивиста, щавелек малий. На среднекіслих і слабокислих грунтах (рН 4, 5-6, 5) мешкають мітлиця собача, щучка дерністий, погремок великий. А. можуть використовуватися як індикатори кислих грунтів, що має практичне застосування. Наприклад, поява в луговому травостое великої кількості А. свідчить про небажаному напрямку зміни грунтів і почався виродження луки і, отже, про необхідність вапнування ґрунтів.

EdwART. Словник екологічних термінів і визначень 2010


.